CBG izdelki
Izbrana ponudba CBG izdelkov priznanih proizvajalcev s področja konopljinih izvlečkov in drugih konopljinih proizvodov.
CBG kapljice svojo priljubljenost dolgujejo tudi možnosti natančnega odmerjanja. V ponudbi se nahajajo kapljice z izvlečkom polnega spektra in z različnimi koncentracijami kanabigerola ter kapljice brez THC.
CBG konopljina smola je visokokakovostni izvleček z izvrstnim ne-psihoaktivnim kanabinoidom CBG, ki je po CBD veliko odkritje na področju konopljinih izdelkov. Izdelek se uporablja tudi kot dišavna esenca.
CBG pasta je smolnati ekstrakt organske konoplje, spravljen v dozirnik za lažjo odmerjanje.
CBG vršički so konopljini cvetovi z visoko vsebnostjo ne-opojnega kanabinoida CBG. Uporabljajo se tudi za čaje, tinkture, kreme in še mnoge druge ustvarjalne načine. CBG cvetovi so rastlinska "surovina" za pripravo CBG izvlečkov.
CBG kristali
Izvleček CBG v svoji najčistejši, osupljivi obliki kristalnega prahu. CBG izvleček konoplje je pridobljen s postopkom CO2, ki omogoča doseganje 90% čistosti.
CBG čaj
Zeliščni čaj z visoko vsebnostjo CBG sestoji iz cvetov in listov posebne vrste konoplje z visokim deležem tega kanabinoida.
Kaj je CBG?
CBG (cannabigerol) je kanabinoid, ki je v večini vrst konoplje prisoten v manjših količinah. Zaradi velikega terapevtskega potenciala te spojine, gojitelji križajo vrste konoplje z namenom, da bi v njih povišali vsebnost le-te.
Kanabigerolna kislina (CBGA) je predhodnica trem glavnim kanabinoidnim »linijam« – tetrahidrokanabinolično kislino (THCA), kanabidiolno kislino (CBDA) ter kanabikromensko kislino (CBCA).
Rastlina konoplje najprej proizvede CBGA kislino, ki jo specifični encimi nato razgradijo in »usmerijo« v eno od treh kanabinoidnih linij. Nadaljnji proces (s pomočjo svetlobe, toplote) omenjene kisline pretvori v aktivne kanabinoide, ki jih poznamo kot THC, CBD, CBC.
V polno razvitih rastlinah konoplje z višjimi koncentracijami THC in CBD, najdemo zelo nizke koncentracije CBG. Tekom razvoja se namreč večina CBG pretvori v ostale »glavne« kanabinoide. Višja vsebnost CBG je zato prisotna v mlajših rastlinah, s katerih ga pogosto pridobivajo.
Ker je kislina CBGA predhodnica ostalim, CBG imenujejo mati vseh kanabinoidov.
CBG in endokanabinoidni sistem
Endokanabinoidni sistem (EKS) je zadolžen za ohranjanje telesa v homeostazi, ravnovesju, ki kljubuje zunanjim spremembam. Sistem opravlja različne funkcije, vsaka je specifična določenemu predelu telesa. Kot primer navedimo, da lahko EKS ob poškodbah pripomore pri uravnavanju celic imunskega sistema, in posledično pri omejitvi vnetja.
CBG posnema endokanabinoide, ki so naravno prisotno v telesu in delujejo na receptorje EKS. Poznamo dve vrsti kanabinoidnih receptorjev: CB1 ter CB2. CB1 najdemo v centralnem živčnem sistemu in možganih, CB2 pa se nahajajo v imunskem sistemu in drugod v telesu. Kanabinoid CBG se veže na obe vrsti receptorjev. Znanstvene ugotovitve nakazujejo na to, da ojača delovanje nevrotransmitorja (živčnega prenašalca) anandamida, ki ima vlogo pri povečanju ugodja in motivacije, uravnavanja apetita ter spanja in lajšanja bolečin.
CBG je zaradi vsestranskega potenciala predmet mnogih znanstvenih raziskav. Med drugim so njegovo učinkovanje že raziskovali v povezavi s/z:
- vnetnimi črevesnimi boleznimi,
- zeleno mreno,
- Huntingtonovo boleznijo,
- antibakterijskimi lastnostmi,
- bojem z rakavimi celicami.